המלצות לחופשה מוצלחת עם הילדים


יוצאים לחופשה בקרוב? הנה 11 המלצות מאת ריקי ברנר שיעזרו לכם לצלוח את החופשה בכיף והנאה.

1. תארזו אתכם לחופשה את עצמכם כשהייתם ילדים- זוכרים איך התרגשתם לפני היציאה לחופשה השנתית? תחזרו לאותן תחושות שהיו לכם בתור ילדים. החיבור לילד שבכם יאפשר לכם לתכנן את הטיול ולהיות נוכחים בו מנקודת המבט של הילדים שלכם.

2. שיתוף- שתפו את הילדים ביעד אליו אתם נוסעים, ספרו להם מה האטרקציות שיש בסביבה ושאלו אותם איפה היו רוצים לבקר. לילדים הגדולים יותר עדכנו מה היעד ושלחו אותם לחקור אותו. בעידן של דר' גוגל תסמכו עליהם שהם יגיעו יותר מוכנים ממה שחשבתם.

3. שבו לבנות לו"ז יחד- גם אם לא מדובר בטיול לחו"ל אלא בארץ... אילת, טבריה או קמפינג בחוף. הגדירו ימים ולוח זמנים כללי מתי נמצאים בבריכה, יוצאים מחוץ למלון, מבקרים באטרקציות שונות. שימו לב שלילדים הקטנים יותר אין תחושת זמן ותיאום ציפיות יכול למנוע אכזבות מהקטנים יותר שרוצים רוב היום לשהות בבריכה.

4. תאמו ציפיות - לגבי כל נושא שנראה לכם שאתם עלולים להיתקל בחוסר סבלנות ואפילו התבאסות. החל מנסיעה ארוכה ליעד, ביקור באתרים שמעניינים גם אתכם ההורים העובדה שלא ניתן לשהות כל היום בבריכה . תיאום ציפיות יכול למנוע גם מאתנו אכזבה לגבי "חוסר הערכה של הילדים לגבי הטיול עצמו והעלות הגבוהה של הטיול.

5. ובאותו עניין – אם מתוכננת לכם נסיעה ארוכה או טיסה תכננו את זמן הנסיעה. קחו בחשבון מס' רב של עצירות. החליטו איך אתם מעבירים את הנסיעה. בזמן מסכים? משחק מהבית? מאלתרים משחקים ברכב? הגיעו מוכנים. יש ילדים (וגם מבוגרים) שנסיעות ארוכות זה סיוט עבורם ושעמום.

6. בזבוזים- החליטו מה התקציב שאתם מקציבים לכל הטיול. לילדים הגדולים יותר הקציבו סכום ותנו להם אותו. תאפשרו להם לנהל את תקציב הבזבוזים שלהם במהלך כל הטיול. השתדלו לא להתערב בהוצאות שאולי לכם נראות מיותרות.

7. שחררו ותחגגו! – חופשה כשמה כן היא חופש מהשיגרה והגבולות. תאפשרו להם לחגוג את החופש, לישון מאחור, לאכול קצת לא בריא ואפילו פעמיים ביום, בקיצור – תאפשרו להם וגם לעצמכם לחגוג!

8. היו גמישים ופתוחים לשינויים . ילד שלפתע לא מרגיש טוב, מזג האוויר משתנה, היו גמישים עם הלו"ז שקבעתם. בטיול האחרון שלנו אלין העלתה חום כבר ביום הראשון, היא הבינה שלא תוכל להיכנס לבריכה. עם כל הבאסה מצאנו פתרונות איך לעשות לה כיף – טיול בקניון, אטרקציות ממוזגות , בריכה עם מלא קצץ באמבטיה בחדר, בסיום הטיול ששאלנו אותה איך היה? היא ענתה כיף! אז אם לפתע מגיע הלימון קחו נשימה ותעשו מהלימון לימונדה. הילדים יזרמו איתכם.

9. תעדו ושימרו זיכרונות – אל תשכחו לצלם ולתעד את המקומות והרגעים המיוחדים שיהיו לכם. בעידן הדיגיטלי התיעוד זמין יותר מתמיד אך יחד עם זאת יש לנו נטייה פחות לפתח את התמונות. טרם היציאה תוכלו לפתוח בנייד תיקיה בשם חופשה ועם החזרה הביתה כל התמונות יהיו מרוכזות והפיתוח יהיה נגיש יותר. את הזיכרונות ולשמור באלבום.

10.היו נוכחים- אתם יוצאים לחופשה משפחתית אולי היחידה בכל השנה. זכרו להיות נוכחים בכל רגע עם המשפחה. חבקו, נשקו, הראו חום ואהבה. השתיקו ניידים, התנתקו מהשיגרה ומהעבודה תיהנו מכל דקה מלאה כמשפחה.

11. אם דברים קצת משתבשים, תחזרו לסעיף 1. קחו נשימה והמשיכו הלאה...

היו בית מאמן.

שתהיה חופשה מהנה!

ריקי ברנר

#תכנוןחופשה #אימוןילדים #ביתמאמן #ריקיברנר #קיץ #חופשהשנתית #חופשגדול #חופשהמשפחתיתעםילדים #המלצותלחופשהמוצלחתעםילדים

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ארבעה ספרים עם משמעות

שימוש בספרים בתהליך אימון עם ילדים הוא כלי אפקטיבי להעברת מסרים, תיווך המציאות, הבנת הרגשות והתהליכים שהם עוברים. הספרים בתהליך האימון מאפשרים לשבור את הקרח ולפתוח צוהר לעולם תוכן שפחות נוח לילדים לדב

©כל הזכויות שמורות לריקי ברנר - בית מאמן